Zverte Vašu záhradu do našich rúk.

Neváhajte zavolať
kontakt@greens.sk
tryska zavlaha
zavlaha zahrada

Každý  čo má  záhradu  vie, koľko  času  mu zaberie   manuálne  polievanie trávnika a záhonov v záhrade. Automatický zavlažovací systém to urobí za  Vás.  Šetrí  všetok  čas, ktorý  pri   tejto  činnosti strávite  a  odmení  Vás  krásnou vitálnou a hlavne zdravou zeleňou. Automatický  zavlažovací  systém  má síce vyššiu počiatočnú    investíciu ale veľmi rýchlu návratnosť v podobe ušetreného času  a  peňazí  za  vodu.  Zvyšuje  hodnotu   nehnuteľnosti  a   je  nenápadný  až  priam  neviditeľný,  čo   zabezpečuje   systém   aj    pred   ukradnutím.  Zavlažuje   aj    počas  neprítomnosti   a   vypne  sa,  keď   trávnik   a  rastliny   vodu nepotrebujú.  Zavlažuje rovnomerne podľa potreby. Pomocou   automatického   zavlažovacieho   systému    ušetríte    polovicu  spotreby vody ako pri manuálnom polievaní. Zavlahové systémy vždy navrhujeme na mieru podľa požiadaviek zákazníka a potrieb zavlažovanej oblasti. Po odsúhlasení prejdeme na odbornú montáž, následné uvedenie závlahového systému do prevádzky a zaškolenie k jeho obsluhe.

Trysková závlaha

Je vhodná na zavlažovanie trávnikov. Tento spôsob predstavuje zavlažovanie pomocou trysiek, ktoré rozstrekujú vodu nad trávnik pod tlakom. Správnym rozmiestnením trysiek v trávniku sa zabezpečí, aby bol trávnik zavlažovaný rovnomerne po celej ploche.

Kvapôčková závlaha

Je vhodná na zavlažovanie okrasných a zeleninových záhonov. Tento spôsob spočíva v použití špeciálnych hadíc, ktoré sa umiestňujú ku koreňom rastlín, ktoré chceme zavlažiť. Hadice majú v určitých vzdialenostiach malé otvory, z ktorých vyteká po kvapkách voda rovno ku koreňom rastlín. Voda vyteká v malých množstvách dlhší čas, čím sa znižuje jej spotreba. Týmto spôsobom je možné pridať do vody aj hnojivá, ktoré sú privádzané priamo ku koreňom rastlín.

Hlavné benefity automatickej závlahy

Vypracujeme Vám kompletný návrh a efektívne rozmiestnenie trysiek. Zabezpečíme drážkovanie a kompletnú prípravu na osadenie závlahového systému. Nainštalujeme a naprogramujeme riadiacu jednotku. Jednotka bude mať stanovené časové intervaly a zavlažovať potrebným objemom vody podľa aktuálneho ročného obdobia. Po osadení všetkých potrebných komponentov vrátime terén do pôvodného stavu, alebo stavu potrebného na ďalšiu prácu (napr. pokládka trávnika). Po finalizácii montáže sa celý systém otestuje.

 

  • Závlaha výrazne šetrí Váš čas
  • Šetrí množstvo vody
  • Rovnomerne zavlažuje celú plochu
  • Zabezpečuje flóre potrebné množstvo vody
  • Zabezpečuje krásny trávnik aj počas horúcich dní
  • Nepolieva počas daždivých dní