Zverte Vašu záhradu do našich rúk.

Neváhajte zavolať
kontakt@greens.sk
kosenie travy
starostlivost o travnik

KOSENIE TRÁVY

Pokosíme váš trávnik, či už sa jedná o malé alebo veľké, zarastené trávnaté plochy, zaburinené pozemky alebo záhrady, poradíme si so všetkým pre Vašu spokojnosť.

Kosenie predstavuje základný úkon v starostlivosti o trávnik. Na jednej strane vyzerá trávnik upravene a na druhej, ak sa vykonáva pravidelne, dosiahneme zdravý hustý trávnatý povrch. Dôležité je zabezpečiť kosenie trávnika aspoň raz do týždňa, alebo každých 5 dní. Závisí to od druhového zloženia trávnika, rýchlosti jeho rastu, počasia, zavlažovania, hnojenia, atď. Ak sa trávnik nekosí pravidelne, začnú sa vytvárať suché miesta, tráva redne, začnú sa množiť
buriny a mach. Celkovo trávnik vyzerá nepekne.

VERTIKUTÁCIA TRÁVY

Hlavným účelom vertikutácie je odstraňovanie trávnej plsti a buriny. Tá vzniká na spodku távnika postupným ukladaním odumretých častí a tým zamedzuje prenikaniu slnečných lúčov, vody a kyslíkaku korienkom. Vertikutáciu vykonávame pri zdravom trávniku dvakrát do roka, na jar a na jeseň. Pri zanedbanom trávniku možme vykonať vertikutácia viackrát v priebehu celej sezóny. Po prevzdušnení je vhodné trávnik prihnojiť a dosiať trávnym semenom. Narušená vrchná vrstva pôdy do hĺbky 2-4 mm pomôže hnojivu ľahšie prenikať ku korienkom trávy a semienka sa ľahšie zakorenia.